Podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, Citroen zaprezentował swój najnowszy, hybrydowy model – C4 Cactus Airflow. Czego możemy spodziewać się po tym aucie?

Głównym celem przy tworzeniu Citroena C4 Cactus Airflow było maksymalne ograniczenie wyników spalania. Według doniesień francuskiego koncernu, ich najnowsze dziecko będzie w stanie spalać zaledwie 2 litry paliwa na każde pokonane 100 km. Jak udało się osiągnąć taki wynik?

Oprócz oszczędnej jednostki napędowej, Citroen C4 Cactus Airflow będzie się charakteryzować wyjątkowo niskim opływem powietrza. Aerodynamika była jednym z kluczowych aspektów, które były brane pod uwagę w trakcie projektowania samochodu. Ciekawą innowację będzie tutaj stanowić przedni zderzak, który będzie posiadał trzy wloty powietrza, automatycznie otwierane w razie potrzeby schłodzenia silnika oraz zamykane, w celu poprawy przepływu powietrza. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż konstruktorom udało się odchudzić samochód w zestawieniu ze standardową odmianą Cactusa o 100 kg. Wszystkie te zabiegi sprawiły, że Cactus Airflow charakteryzuje się o 20% lepszymi właściwościami aerodynamicznymi od dotychczas produkowanej odmiany.

Co będzie stanowić źródło napędu Citroena C4 Cactus Airflow? Otóż technologia HybridAir, która składać się będzie z 3-litrowego silnika benzynowego wspieranego przez liczne, innowacyjne rozwiązania oraz elektryczną jednostkę napędową. Całość sprawia, że samochód będzie w stanie spalać zaledwie 2 litry paliwa / 100 km w cyklu mieszanym.