Podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju miała miejsce światowa premiera najnowszego konceptu francuskiego koncernu, czyli Citroena Aircross. Co będzie wyróżniać ten charakterystyczny koncept?

Francuski koncern motoryzacyjny Citroen od jakiegoś czasu zaczął stawiać na odważny wygląd w swoich pojazdach, co zaczyna przynosić realne efekty. Tym razem Citroen, zaprezentował w Szanghaju model Aircross, który póki co jest traktowany jako model koncepcyjny, ale wydaje się, że ma spore szanse na przejście w wersję produkcyjną.

Nie da się ukryć, że pierwszy rzut oka na Citroena Aircross sprawia, że trudno nie zauważyć tutaj nawiązania stylistycznego do modelu C4 Cactus. To drugie auto wywołało spore zamieszanie na międzynarodowym rynku zagranicznym, co przełożyło się na sukces sprzedażowy. Citroen Aircross będzie napędzany za pośrednictwem hybrydowego układu napędowego, w którym główny silnik będzie stanowić silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra (218 KM mocy), który wspierany będzie elektryczną jednostką napędowa, zasilającą tylną oś samochodu.

Citroen Aircross będzie charakteryzował się naprawdę niezwykle imponującymi osiągami. Wg danych producenta, samochód będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4,5 sekundy. Równie dobrze prezentować się będzie zasięg pojazdu przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego – wyniesie on bowiem 50 km, a ładowanie baterii do pełna zajmie zaledwie 3,5 godziny.