Francuski koncern motoryzacyjny nieustannie pracuje nad stworzeniem nowego sedana, który byłby w stanie wstrząsnąć rynkiem motoryzacyjnym. Czy takim projektem może zostać model znany dotychczas wyłącznie w szkicach jako Citroen C-Quatre?

Wiele wskazuje na to, że Citroen C-Quatre będzie przeznaczony wyłącznie na chiński rynek motoryzacyjny. Wiązałoby się to z plotkami, które już od jakiegoś czasu pojawiają się nieoficjalnie na różnych serwisach motoryzacyjnych, iż francuski koncern motoryzacyjny nie jest zadowolony z wyników sprzedażowych modelu C-Troimhe oraz poprzedniej wersji Citroena C-Quatre.

Jaka ma przełożyć się nowa odsłona Citroena C-Quatre na niejako odbudowanie pozycji francuskiego koncernu na chińskim rynku motoryzacyjnym? Przede wszystkim samochód będzie tańszy od dotychczas oferowanych modeli. Z informacji dochodzących z rynku chińskiego wynika, że to właśnie cena stanowiła próg zaporowy dla klientów. Francuzi postanowili wyciągnąć wnioski z przeszłości i zaoferować jeszcze atrakcyjniejszy model w niższej cenie. Jak to wyjdzie w praktyce?

Citroen C-Quatre ma być bardzo podobny do oferowanego na Starym Kontynencie modelu, znanego jako C-Elysee. Samochód zostanie stworzony na znanej już płycie podłogowej PF2, na której tworzone były niemal wszystkie pojazdy koncernu PSA, przeznaczone na rynek europejski.

Niestety, obecnie do sieci trafiły wyłącznie szkice patentowe auta. Co prawda, samochód już w fazie projektów prezentuje się niezwykle okazale, ale wiele wskazuje na to, że auto przejdzie jeszcze wiele modyfikacji, zanim trafi do produkcji seryjnej.