Decyzja o braku wprowadzenia Citroena C1 na polski rynek wywołała spore zamieszanie na polskim rynku. Francuski koncern motoryzacyjny zdecydował zmienić zdanie, przez co polscy kierowcy będą mogli oficjalnie kupować drugą generację auta.

Druga generacja Citroena C1 produkowana jest w czeskiej fabryce francuskiego koncernu w miejscowości Kolin. Auto sprzedawane jest wraz z dwiema wersjami silnikowymi – obie są ekonomiczne i nie powinno to dziwić, gdyż samochód przeznaczony jest głównie do jazdy miejskiej. Słabsza z dostępnych jednostek napędowych oferuje pojemność jednego litra i jest w stanie generować 68 KM mocy, zaś mocniejszy wariant o pojemności 1,2 litra i oznaczeniu PureTech generuje 82 KM mocy. Jak przekłada się to na osiągi samochodu? W takich konfiguracjach nie można mówić o zbyt dynamicznej jeździe, jednak do miasta powinno to przeciętnemu kierowcy wystarczyć. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zająć około 10 sekund, zaś prędkość maksymalna pojazdu wynosi 170 km/h.

Citroen C1 będzie dość bogato wyposażony, gdyż w standardzie kierowcy będą mogli znaleźć m.in. kamerę cofania, automatyczną klimatyzację, czy bezkluczykowy dostęp wraz z odpalaniem.

Druga generacja Citroena C1 będzie zgodnie z polityką cenową francuskiego koncernu tańsze od dostępnego na naszym rynku już modelu C3. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana, zaś auto trafi do salonów już na wiosnę bieżącego roku.

A jak Wy zapatrujecie się na nowego Citroena C1?