W Segmencie B najbardziej popularnym modelem jest Citroen C3 produkowany przez koncern PSA od 2002 roku, który w prawie niezmienionej formie produkowany był przez siedem kolejnych lat aż do 2009 roku w, którym zaprezentowano jego drugą generację. Posiada on 5-drzwiowe nadwozie typu hatchback, model ten produkowano we Francji, Argentynie, Hiszpanii.

W 2005 roku model C3 przeszedł facelifting, który w niewielkim stopniu odbił się na jego wyglądzie oraz poprawiono także jego osiągi, w przypadku Diesla dostępny jest silnik w wersji PLUS a w wersji benzynowej poprawiono układ wydechowy.

W 2010 roku na polskim rynku pojawiła się druga generacja C3-ki. Charakterystycznym elementem nadwozia tego modelu jest przednia panoramiczna szyba o nazwie Visiodrive, która sięga przez dach aż do słupka B. gdyby porównać tą generację z generacją z 2002 roku to obecna jest nieco większa od poprzedniej, jej długość to 384(+ 8 cm), szerokości (+ 5 cm). Mimo powiększenia rozmiarów bryły auta nie będzie się ono wyróżniało z innymi z segmentu B. 300-tu litrowy bagażnik oraz liczne schowki mają ułatwić pakowani i transport.

Model ten, jak już wspomniano, posiada przednią panoramiczną szybę o nazwie Visiodrive, której zadaniem jest zwiększenie pola widzenia o 80 stopni do góry co wraz z cienkimi słupkami ma dać wrażenie jazdy pod gołym niebem.

Przy zakupie tego modelu w standardowej wersji otrzymujemy ABS, poduszki powietrzne, gniazdo USB oraz wejście typu Jack, zestaw głośnomówiący Bluetooth, za dopłatą oferowane są nawigacja satelitarna i zestaw car audio w jakości HiFi.