Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju odbędzie się oficjalna premiera nowego Citroena C5 Aircross. Czego można spodziewać się po najnowszym crossoverze francuskiego koncernu?

Plotki na temat nowego Citroena C5 Aircross pojawiły się w Internecie już kilka miesięcy temu. Im bliżej premiery, tym więcej informacji przecieka do sieci – tym razem trafiły do nas prawdopodobnie oficjalne zdjęcia nowego samochodu francuskiego przedsiębiorstwa.

Już pierwszy rzut oka na zdjęcia nowego Citroena C5 Aircross pozwala zauważyć, iż stylistyka samochodu bardzo mocno inspirowana jest konceptem Citroena o nazwie Aircross Concept. Wraz z premierą nowej odsłony modelu C5 Aircross najprawdopodobniej potwierdzi się, iż przedni pas będzie charakterystycznym elementem stylistycznym wszystkich, nowych modeli francuskiego koncernu.

Niestety, na kilka dni przed oficjalnym debiutem Citroena C5 Aircross nie wiemy zbyt wiele na temat jednostek napędowych, jakie finalnie zagoszczą pod maską tego modelu. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, iż ze względu na sprawdzoną już płytę podłogową, na której stworzony został C5 Aircross, do napędu samochodu posłużą sprawdzone już jednostki francuskiej firmy. Mowa tu przede wszystkim o gamie silników 1.2 Puretech (130 KM), 1.6 THP (165 KM), a także o dieslach jak m.in. BlueHDI 1.6 (120 KM), oraz BlueHDI 2.0 w dwóch wariantach mocy 150 KM oraz 177 KM.

Oficjalna premiera Citroena C5 Aircross odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych dni podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju, a auto ma trafić do salonów na początku 2018 roku.