Citroen ostatnio kładzie coraz większy nacisk na samochody produkowane z oznaczeniem „DS”. Niebawem, na rynku pojawi się Citroen DS3 Red Edition, który na pierwszy rzut oka prezentuje się niezwykle okazale.

Francuzom zależy na dotarciu z samochodami z oznaczeniem „DS” do jak największej rzeszy klientów. W tym celu, oprócz dokładania maksymalnych starań do wersji bazowych tych aut, w oparciu o nie tworzone są także wersje limitowane – takie jak DS3 Red Edition.

Citroen DS3 Red Edition został stworzony na bazie odmiany Sport Chic. Od strony stylistycznej, samochód ten charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnym pakietem kolorystycznym, w którym dominuje głęboka czerń, uzupełniona krwistymi dodatkami. W odcieniu czerwieni będziemy mogli podziwiać przede wszystkim dach, ale również obudowy lusterek zewnętrznych, części atrapy chłodnicy powietrza oraz fragmenty deski rozdzielczej.

Limitowana edycja Citroen DS3 dostępna będzie w sprzedaży wraz z dwiema jednostkami napędowymi. Tu kierowcy otrzymają do wyboru benzynowy silnik o oznaczeniu THP, który będzie w stanie z pojemności 1,6 litra generować 165 KM mocy oraz wysokoprężną jednostkę napędową 1,6 BlueHDI, dysponującą mocą rzędu 120 KM.