Samochody typu Van zostały dawno wyparte z rynku przez nowocześniejsze i lepiej prezentujące się SUV-y. Okazuje się jednak, że producent marki Citroen postanowił wprowadzić na rynek odświeżony model Vana – Citroen Grand C4 SpaceTourer. Czy osiągnie sukces?

Citroen C4 dostępny jest dwóch wariantach – pięcioosobowym oraz siedmioosobowym. Został on wyposażony w powiększoną szybę czołową oraz ogromną taflę szkła nad drugim rzędem siedzeń, które zapewniają doskonałą widoczność. W parkowaniu pomaga dodatkowo kamera oraz czujniki. Nadwozie, choć kształtem przypomina pudełko, urozmaicono oryginalnymi lampami.

Jak na vana przystało, w Citroenie Grand C4 SpaceTourer nie brakuje przestronności i komfortu dla pasażerów. Co więcej, samochód zaopatrzono w liczne schowki i skrytki oraz zadziwiająco pojemny bagażnik. Nie zbraknie tu więc miejsca na bagaże czy różnorodne akcesoria i zabawki. Wygodę pasażerom zapewniają dobrze wyprofilowane fotele z funkcją masażu, wyposażone dodatkowo w regulowane zagłówki oraz podnóżek.

W Citroenie C4 nie brakuje inteligentnych technologii – wielofunkcyjny 7-calowy ekran dotykowy, system Citroen Connect Navi, aktywny tempomat z funkcją zatrzymania czy system kontroli uwagi kierowcy – to tylko niektóre z nich.