Wycofanie ze sprzedaży Citroena C6 dość mocno odbiło się na wynikach finansowych francuskiego koncernu. Obecnie, Francuzi planują wypuszczenie następcy tego samochodu, który prawdopodobnie dostępny będzie wyłącznie na rynku chińskim.

Już końcem minionego roku, na rynku motoryzacyjnym głośno zrobiło się o planowanej nowej odsłonie Citroena C6. Z nieoficjalnych informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom z Europy, konstruktorzy Citroena stworzyli już nawet tajemniczy prototyp o nazwie X81.

Co ciekawe, samochód ten miał zostać stworzony na bazie przeszło 5-letniego konceptu o nazwie Metropolis, który został zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju. Nie chce się wierzyć, aby Francuzi przy projektowaniu jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów w ofercie, czerpali wzorce z 5-letniego konceptu, ale i nie takie przypadki świat motoryzacji już widział.

Nowy Citroen C6 ma być zasilany za pośrednictwem silnika benzynowego w dwóch wersjach pojemnościowych – 1,8 oraz 2,0 litra. Niewykluczone jest także, że w przyszłości auto doczeka się odmiany hybrydowej.

Nowy Citroen C6 miałby trafić wyłącznie na rynek chiński, prawdopodobnie początkiem przyszłego roku.