Robert Kubica znajduje się na najlepszej drodze do powrotu do francuskiego zespołu. Szef Citroena przyznaje, że Polak jest mile widziany w ich składzie na sezon 2015.

Przyszły sezon WRC zapowiada się niezwykle interesująco. Z zespołem Citroena wraz z końcem bieżącego sezonu pożegnał się m.in. Sebastian Loeb oraz Mikko Hirvonen – nic więc dziwnego, że Francuzi poszukują mocnego punktu za kierownicą na przyszłoroczną rywalizację.

Szef zespołu – Yves Matton przyznaje, iż jest w ciągłym kontakcie z kilkunastoma obiecującymi kierowcami. Wiadomo jednak, że Citroen nie zatrudni żadnego kierowcy z Francji, gdyż interesują ich wyłącznie najlepsi zawodnicy, a według samego Mattona, takowych na francuskim rynku na próżno szukać.

Nic więc dziwnego, że francuski koncern postanowił wyciągnąć rękę do Roberta Kubicy. Matton podkreśla, że docenia umiejętności polskiego kierowcy, który jest w stanie wygrywać seryjnie rajdy w serii WRC. Ponadto, Matton dodaje, iż jego zdaniem Kubica doskonale radziłby sobie w barwach Citroena.

Jak to się potoczy dalej? O tym przekonamy się już w przeciągu kilku najbliższych godzin, gdy Citroen oficjalnie potwierdzi skład swojej drużyny na przyszły sezon.