Już pierwszy rzut oka na nowego Citroena Cactusa z oznaczeniem „M” pozwala stwierdzić, dla jakiej grupy odbiorców jest kierowany ten pojazd. Auto zostało oficjalnie zaprezentowane podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Nowy Citroen Cactus M to co prawda pojazd koncepcyjny, ale ma spore szanse na trafienie do seryjnej produkcji. Wakacje już za nami, ale wszyscy, którzy uwielbiają ten klimat z pewnością zwrócą uwagę na nową propozycję Citroena. Model Cactus M kierowany jest dla młodych i aktywnych kierowców, którzy uwielbiają wypoczywać na świeżym powietrzu, wraz z gronem znajomych.

Auto zostało stworzone na bazie Citroena C4 Cactus. W modelu Cactus M na próżno jednak szukać widocznych porównań do wspomnianego wcześniej samochodu, gdyż jest on wzorowany na legendarnym Mehari, które produkowane było w latach 1968 – 1987. Jakie wspólne cechy posiadają te dwa pojazdy? Z pewnością warto wymienić tutaj m.in. brak zadaszenia i nieco uterenowione zawieszenie. Francuscy konstruktorzy zastosowali ciekawe rozwiązania w zakresie odchudzenia masy całkowitej pojazdu, montując m.in. plastikowe drzwi.

Citroen Cactus M charakteryzuje się szerokimi możliwościami konfiguracji wnętrza. Dodatkowo, fotele oraz tworzywo sztuczne służące jako dach zostały stworzone z nieprzemakalnych materiałów, co ułatwi podróż w deszczowe dni.