Najchętniej polecani producenci sprzęgieł

Eksploatacja samochodu bywa niekiedy bardzo kosztowna. Tak jest m.in. w przypadku takich auto części jak sprzęgło. Na szczęście koszt serwisowania sprzęgła można nieco zmniejszyć, pod warunkiem, że zrezygnujemy z autoryzowanych serwisów a zakupy ograniczymy do sklepów internetowych z częściami zamiennymi do aut. Pozostaje tylko pytanie sprzęgła jakich producentów warto kupić?

Nierzadko kierowca ma problem z wybraniem odpowiedniej części zamiennej do samochodu. Rynek niezależny obfituje bowiem w multum części zamiennych znanych i cenionych w branży marek. Sprzęgła, których marek wybrać, by mieć gwarancję niezawodnej i bezproblemowej pracy systemu przeniesienia napędu? Poniżej najchętniej polecane marki sprzęgieł, które znajdziemy na aftermarkecie.

Ile wytrzymuje sprzęgło?

Zanim przejdziemy do najchętniej polecanych producentów sprzęgieł samochodowych, warto poruszyć temat żywotności tego podzespołu. Ile realnie wytrzymuje sprzęgło? Cóż, rozbieżności mogą zaskoczyć, bo trwałość sprzęgła oscyluje w przedziale od kilkuset do nawet 300 tys. kilometrów. Ponadto bardzo dużo zależy od stylu jazdy kierowcy oraz prawidłowego operowania pedałem sprzęgła.

Uwaga: Pamiętajmy, że wszelkie zgrzyty podczas zmiany przełożeń i pozostałe symptomy, które mogą świadczyć, że sprzęgło uległo zużyciu, należy potraktować bardzo poważnie. Bagatelizowanie usterki sprzęgła nie prowadzi bowiem do niczego dobrego i może ponadto narazić kierowcę na niebezpieczeństwo.

Sprzęgła samochodowe LuK

LuK to niemiecki producent części samochodowych, który skupił się przede wszystkim na produkcji sprzęgieł do samochodów osobowych, sportowych i ciężarowych. Ponadto pośród oferty marki LuK znajdziemy podzespoły sprzęgła oraz wiele komponentów do skrzyni biegów. Sprzęgła LuK to doskonałej jakości podzespoły, z których korzysta wiele znanych koncernów motoryzacyjnych przy montażu fabrycznym sprzęgła w poszczególnych autach.

Sprzęgła od Valeo

Valeo to francuski koncern motoryzacyjny, którego głównym atutem jest niezwykle rozbudowana oferta części samochodowych. Firma oferuje ponad tysiąc kompletnych zestawów sprzęgła i 700 osobnych podzespołów. Ponadto trzeba zaznaczyć, że Valeo kładzie duży nacisk na różnorodność oferty, dlatego asortyment jest stale uzupełniany w kolejne numery referencyjne. Nie możesz znaleźć sprzęgła do swojego modelu auta? Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz je właśnie w ofercie marki Valeo.

Sprzęgła Exedy

Exedy to przedstawiciel japońskiej myśli technologicznej, który należy do najlepszych producentów sprzęgieł samochodowych na świecie. Marka dała się poznać na rynku motoryzacyjnym jako jednogłośny lider w produkcji sprzęgieł do aut sportowych ale pośród bogatej oferty sprzęgieł Exedy znajdziemy także wersje do standardowych pojazdów. Ze sprzęgieł Exedy korzysta m.in. Nissan i Honda.