Podczas Targów Motoryzacyjnych w Pekinie zadebiutował nowy Citroen C6. Samochód ma trafić w najbliższym czasie do sprzedaży, po niemal 4 latach przerwy.

Przypomnijmy, że debiut flagowej limuzyny francuskiego koncernu odbył się w 2005 roku. Sprzedaż była prowadzona nieustannie przez 7 lat, aż do roku 2012. Po 4 latach przerwy, koncern PSA postanowił wrócić z modelem C6, który został właśnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Pekinie. Miejsce premiery auta nie jest przypadkowe, gdyż we wczesnych fazach sprzedaży pojazd będzie oferowany wyłącznie na lokalnym rynku motoryzacyjnym – póki co nic nie wiadomo o jego ewentualnej dostępności na Starym Kontynencie.

Nie znamy szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej samochodu, ale liczne, potwierdzające się przecieki pozwalają przypuszczać, iż sercem napędu modelu C6 będzie czterocylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra, który jest w stanie generować 180 KM mocy i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Być może francuski koncern chciałby wsadzić pod maskę C6 mocniejszy silnik, ale ze względu na niezwykle wysokie podatki, jakie nakładane są na takie jednostki napędowe, będzie musiał wybrać o wiele rozsądniej. Moc ma być przekazywana na przednią oś, za pośrednictwem 6-biegowej, automatycznej przekładni.

Więcej szczegółów na temat Citroena C6 dowiemy się w najbliższym czasie, prawdopodobnie jeszcze przed jego premierą rynkową.