Francuski koncern zaprezentował model C3-XR, który zadebiutował już jako koncept C-XR podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Pekinie. Czym będzie charakteryzował się ten SUV?

Nowy SUV od Citroena ma wpasować się w lukę w gamie koncernu PSA, plasując się pomiędzy Peugeotem 2008, a Citroenem DS6 WR. Auto charakteryzować będzie się następującymi parametrami – 4260 mm długości, 1790 mm szerokości oraz 1560 mm wysokości. Citroen C3-XR jest zatem większy od swojej głównej konkurencji, do której zaliczać będzie się m.in. Nissan Juke.

Wśród jednostek napędowych w najnowszym modelu Citroena znajdziemy benzynowy, wolnossący silnik o pojemności 1,8 litra, ale również turbodoładowaną jednostkę o pojemności 1,6 litra. Co ciekawe, samochód produkowany będzie w Chinach poprzez spółkę typu joint venture utworzoną przez francuski koncern oraz Dongfeng Motor Group. Citroen C3-XR w wersji produkcyjnej zadebiutuje podczas Targów Motoryzacyjnych w Kantonie w grudniu tego roku. Póki co nie znamy szczegółów dotyczących cen najnowszego Citroena. Wiadomo jedynie, że początkowo auto oferowane będzie wyłącznie na chińskim rynku, ale wszystko wskazuje na to, że po kilku miesiącach trafi on także do sprzedaży w Europie.