Citroen to marka samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych pochodząca z Francji. Marka Citroen ma za sobą długą i ciekawą historię zaczynającą się od narodzin twórcy tej marki André Citroën’a 5 lutego 1878, który na samym początku swojej działalności zajmował się produkcją kół zębatych z zazębieniem daszkowym, stąd właśnie w logo Citroena widnieje takie właśnie zazębienie daszkowe, aż po powstanie olbrzymiego koncernu motoryzacyjnego PSA Peugeot Citroën w którym wraz z marką Peugeot prowadzą wysoko kosztowne zadania, takie jak rozwój nowych modeli oraz badania.

Powstanie PSA nie spowodowało połączenia tych dwóch marek ponieważ Citroen i Peugeot pozostają ciągle odrębnymi i niezależnymi od siebie producentami samochodów. Dzięki PSA w samochodach obu marek, w swoich klasach, montowane są takie same płyty podłogowe, podzespoły mechaniczne, silniki, skrzynie biegów.

Marka Citroen składa się z kilku segmentów produkowanych aut, najniższym segmentem z najtańszymi modelami jest Segment A. W skład Segmentu A wchodzą takie modele aut jak C1 oraz C2