Francuski producent postanowił zaprezentować specjalną edycję Citroena DS3. Współpraca z firmą Benefit przynosi kolejne efekty – tym razem odświeżone auto przeznaczone zostało dla klientów w Wielkiej Brytanii.

Citroen DS3 Benefit Nore – bo taki przydomek otrzymał samochód nie odróżnia się znacznie od bazowej wersji produktu, ale liczne wstawki wizualne z pewnością dodają mu charakteru. Sporym zainteresowaniem może cieszyć się zwłaszcza czarna wersja nadwozia z pomarańczowymi wstawkami, która już w wersji bazowej cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Na dachu samochodu umieszczono specjalną grafikę. Całości charakteru dodają 17-calowe felgi z cienkimi oponami. Wnętrze również zostało zmienione w porównaniu z bazową wersją. Będziemy mogli znaleźć tu nowe dywaniki, a oprócz tego zatroszczono się o całkiem nowy, bardziej efektywny system audio.

Samochód zasilany będzie za pośrednictwem silnika o pojemności 1,2 litra, który jest w stanie dostarczać 82 KM mocy. Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 14,2 sekundy. Citroen DS3 Benefit Nore kosztuje 14 995 funtów. Na chętnych czeka także bon o wartości 100 funtów na zakup kosmetyków w sklepach Benefit.