Francuski koncern motoryzacyjny odkrył karty w zakresie wyglądu oraz osiągów swojego pojazdu przeznaczonego do rajdów serii WRC. Trzeba przyznać, iż auto prezentuje się olśniewająco!

2017 rok może okazać się sporą rewolucją w zakresie rajdów WRC. Wszelkie zgłoszone pojazdu do tej serii mają charakteryzować się jeszcze lepszą wydajnością i osiągami. Zdaje sobie z tego francuski koncern motoryzacyjny Citroen, który kilka dni temu zaprezentował swoje auto przeznaczone do startów w tej kultowej serii – mowa o modelu C3 WRC.

Francuscy inżynierowie do bólu wykorzystali zmiany w przepisach, które mają wejść w życie w 2017 roku. Widać to już w zakresie wyglądu zewnętrznego Citroena C3, gdzie w oczy rzuca się m.in. sporych rozmiarów, rozbudowane tylne skrzydło pojazdu. Zabieg ten ma na celu zwiększenie prędkości maksymalnej pojazdu, poprze zwiększenie aerodynamiki auta.

Citroen C3 WRC zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas eventu Paris Motor Show, natomiast po raz pierwszy wyjedzie na trasę w noworocznym wyścigu Monte Carlo. Intensywne, wielomiesięczne prace nad Citroenem C3 WRC pozwalają przypuszczać, iż francuski koncern motoryzacyjny ma zamiar bić się o najwyższe lokaty w serii wyścigowej WRC.

Nadchodzący wielkimi krokami sezon wyścigów WRC zapowiada się niezwykle interesująco. Oprócz dynamicznego Citroena C3 WRC, do walki o czołowe pozycje staną m.in. Volkswagen, Hyundai oraz Ford – żaden z tych koncernów nie ma zamiaru dawać Citroenowi forów w rywalizacji. Przypomnijmy jeszcze, iż od przyszłego sezonu moc silnika dopuszczonych aut wzrośnie do 380 KM, zwiększona została także dynamika pojazdów, a masę całkowitą samochodów można obniżyć o 25 kg, co w przypadku serii WRC może mieć naprawdę spore znaczenie.